Dzieci chętnie uczestniczą w ciekawych zajęciach dodatkowych w ramach projektu tj.
"Spotkania z bajką" – Zajęcia wspierające ogólny rozwój psychofizycznego dzieci i kompetencje kluczowe. Zajęcia z pacynkami czy zestawami obrazków pobudzających wyobraźnię dziecięcą prowadzone w formie zabawy. Wpływają na redukcje napięć emocjonalnych, poczucie wartości u dzieci.
"Sensoryczny świat" – Zajęcia, które mają na celu budowanie świadomości dziecka w przestrzeni, mające pozytywny wpływ na koordynację ruchową i zmysł równowagi, rozwijające wszystkie zmysły.
„W świecie sztuki” - Zajęcia z wykorzystaniem arteterapii, na których dzieci rozwiną umiejętności wyrażania własnych emocji, pobudzą kreatywność, odreagowanie napięć. W wyniku rozwoju motoryki małej czyli stymulowania dłoni, wpłynie pośrednio na ośrodek mowy oraz komunikowanie się.
"Bilingwizm – zabawy z językiem angielskim" – zajęcia mające na celu osłuchiwanie dzieci z językiem obcym, rozwinięcie ich wrażliwości językowej, kulturowej i społecznej. Zajęcia pozytywnie wpłyną na ograniczenie barier komunikacyjnych w języku obcym.
„Koduję, programuję, obliczam” – zajęcia mają na celu wzmocnienie umiejętności analitycznych i matematycznych w tym komunikację logiczną i myślenie krytyczne. W sposób mądry nauczą się wykorzystywać technologię informacyjną. Zajęcia otwierają dostęp do nieograniczonych pomysłów, wiedzy i inspiracji z całego świat. Dzieci poznają zasady prawidłowego, bezpiecznego, świadomego i twórczego korzystania z nowoczesnych technologii.
"W świecie pomysłów i zawodów" – zajęcia z zakresu preorientacji zawodowej, które mają na celu zapoznanie dzieci z zawodami najbliższymi ich otoczeniu oraz tych które wzbudzają ich zainteresowanie.
"Zielony zakątek" – zajęcia mają za zadanie kształtować świadomość ekologiczną, uwrażliwiającą na troskę i odpowiedzialność o obecną i przyszłą jakość życia na ziemi w tym potrzeby zielonej gospodarki. Celem tych zajęć jest poszerzanie i zdobywanie praktycznej wiedzy na temat etapu wzrostu roślin i warunków ich prawidłowego rozwoju, nabywanie i kształtowanie świadomości przyrodniczo-ekologicznej dzieci poprzez różnorodne formy aktywności, nabywanie umiejętności proekologicznych i społecznych, umiejętności dostrzegania zjawisk w ekosystemach, przewidywania i oceny następstw zjawisk przyrodniczych a także kształtowanie mądrego, umiejętnego współżycia człowieka z przyrodą. Zaangażowanie dzieci w prace w ogrodzie, nauka odpowiedzialności, systematyczności i sumienności, poznanie sposobów właściwego gospodarowania odpadami i ich wykorzystania jako naturalnego nawozu.
"Mali kucharze" – zajęcia kształtujące postawy prozdrowotne, których celem jest wpajanie zasad zdrowego odżywiania się, poznanie zasad dietetyki oraz zachęcanie dzieci do jedzenia samodzielnie przygotowanych dań z warzyw i owoców. Wyposażą wychowanków w wiedzę niezbędną do podejmowania samodzielnych działań służących zdrowiu.
"Taniec i sport to ważna sprawa, ruch to zdrowie i zabawa" - zajęcia kształtujące postawy prozdrowotne, których celem jest kształtowanie umiejętności ruchowych niezbędnych w różnych przejawach działalności ludzkiej – sportowej, rekreacyjnej, artystycznej i służącej zdrowiu jak również wpajanie zasad zdrowego odżywiania się. Zajęcia wspomagają ogólny rozwój aparatu ruchu, rozwoju motoryki małej czy uzyskanie sprawności manualnej szczególnie u dzieci o obniżonej sprawności fizycznej. Wyposażą wychowanków w wiedzę niezbędną do podejmowania samodzielnych działań służących zdrowiu, prawidłowemu rozwojowi organizmu, aktywności ruchowej oraz rozbudzaniu potrzeb do czynnego uczestnictwa w różnych jej formach.
„Pomaganie to nasze wspólne zadanie” - Terapia dla dzieci z potrzebami edukacyjnymi oraz wsparcie dzieci zdolnych. Zajęcia pozytywnie wpłyną na rozwój intelektualny, ruchowy, emocjonalno-społeczny i motorykę.