• FESTIWAL TALENTÓW

Przypominamy, iż jutro 15 listopada o godzinie 10:00 naszym przedszkolu odbędzie się FESTIWAL TALENTÓW, podczas którego dzieci zaprezentują swoje zainteresowania, umiejętności. Organizatorem festiwalu jest Miasto Jastrzębie-Zdrój, natomiast współorganizatorami są: Sołectwo Skrzeczkowice oraz Publiczne Przedszkole nr 10 w Jastrzębiu- Zdroju. W dniu jutrzejszym dzieci otrzymają dyplomu za udział w konkursi natomiast według regulaminu konkursu nagrody zostaną wręczone w dniu 24 listopada 2023r.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka .Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu o godz. 11.11 odśpiewali hymn "Mazurek Dąbrowskiego", a następnie wyrecytowaliśmy Katechizm polskiego dziecka. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę "Jaki piękny mamy kraj".

• NARODOWE CZYTANIE

Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wszystkie grupy wysłuchały fragmentów utworu, które przeczytała pani Agata Orszulik- pedagog specjalny. Pani Agata przeprowadził quiz, w którym dzieci aktywnie brały udział. Przedszkolaki mogły wykazać się swoją wyobraźnią i odwzorować sylwetki bohaterów powieści przygotowując prace plastyczne pt. „Jak wyglądał Jan i Cecylia”. Serdecznie dziękujemy Pani Agacie, za uczestnictwo w wydarzeniu.

• POCZTÓWKA Z WAKACJI

Akcja POCZTÓWKA Z WAKACJI spotkała się z ogromnym odzewem. Z różnych stron kraju, świata napływały od naszych przedszkolaków, pracowników przedszkola pozdrowienia. Kartki pocztowe posłużyły jako materiał do prezentacji na rozpoczęcie nowego roku, długo cieszyły oko jako dekoracja holu przedszkola, przypominały miłe chwile.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
            że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
            od najmłodszego, aż po starszaka,
            wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

• Projekt „Dziecięce inspiracje pod chmurką”

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko,

co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”

Carroll Lewis

Tymi słowami chcemy wyrazić wdzięczność Fundacji JSW za darowiznę oraz otwartość wobec potrzeb dzieci z naszego przedszkola. Dzięki tej ofiarności mieliśmy możliwość wykonania wiaty ogrodowej na placu zabaw i doposażenie w nagłośnienie niezbędne do realizacji działań statutowych.

• Pożegnania nadszedł czas

Dzień pożegnania przedszkola jest dniem szczególnym, albowiem jest to czas zakończenia pierwszego etapu edukacji. Wkrótce Starszaki będą uczniami, rozejdą się do różnych klas, będą mieć nowe panie.

Ale zanim dzieci opuszczą przedszkolne mury chciały podziękować pani dyrektor, wszystkim nauczycielkom, które były z nimi przez te lata, paniom kucharkom, które gotowały dla nich pyszne obiadki, pani intendentce, paniom salowym, panu konserwatorowi.

• „POCZTÓWKA Z WAKACJI”

Zachęcamy przedszkolaków wraz z rodzicami do przesyłania pocztówek z wakacyjnych wędrówek.

Akcja ma na celu upowszechnienie tradycyjnej formy pozdrowień, zapoznanie dzieci z pocztówką i etapami jej drogi od nadawcy do odbiorcy oraz zakątkami Polski i innych stron Świata.

Z nadesłanych pocztówek po wakacjach utworzona zostanie galeria wspomnień.

• Dzień otwarty w naszym Przedszkolu

15 czerwca 2023 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Do przedszkola przybyły dzieci wraz z rodzicami, które od 1 września będą prawdziwymi przedszkolakami.

Wszystkich przybyłych gości przywitała pani dyrektor i nauczyciele. Dla miłych gości przewidziano wiele atrakcji.

Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość zwiedzenia przedszkola, uczestnictwa w zabawach muzyczno – ruchowych z wykorzystaniem magicznego dywanu, światłowodów, plastycznych oraz zajęć z języka angielskiego. Najmilszą chwilą dla dzieci była możliwość pobawienia się zabawkami.

• Dzień Rodziny

Jak co roku dla wszystkich przedszkolaków maj i czerwiec są miesiącami, w którym z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy dla najbliższych. W naszym Przedszkolu w ten niezwykle ważny czas przedszkolaki przedstawiły programy artystyczne dla Mam, jak również dla Tatusiów obchodząc wspólnie „Dzień rodziny".
            Podczas przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych.
            „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.
            Dzień Rodziny - zdjęcia

• Festyn Przedszkolny

FESTYN PRZEDSZKOLNY

Z OKAZJI 60-LECIA

PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA NR 10

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

/Janusz Korczak/

29 maja dzieci z naszego przedszkola bawiły się w ogrodzie przedszkolnym.

Podczas festynu atrakcji było co niemiara: dmuchane zabawki – duża zjeżdżalnia „Psi Patrol”, „Plac zabaw z mini zjeżdżalną Zygzak”, rurki z kremem, lody, zawody sportowe, malowanie na folii, dojenie „kozy”, zabawy ruchowe, upominki.

• Jastrzębskie Doradztwo Kariery
      • Publiczne Przedszkole nr 12